Gradul I - sesiunea august 2015

Depunerea lucrărilor metodico-ştiinţifice pentru obţinerea gradului didactic I, seria: 2014-2016, se va face până la data de 31 august 2015.
Lucrarea va fi printată faţa-verso (broşată tip carte din carton subţire 200-250 g/mp) şi va fi însoţită de:
• declaraţia de autenticitate va fi completată de candidat cu pix albastru şi anexată la sfârşitul lucrării (candidaţii care şi-au schimbat numele trebuie să-şi treacă în lucrare ambele nume: mai întâi cel din certificatul de naştere şi apoi numele obţinut după căsătorie, de ex.: POPESCU Maria căs.POPOVICI)
• un CD cu lucrarea salvată în format PDF;
• acordul cadrului didactic îndrumător;
• dovada achitării taxei pentru depunerea lucrării de gradul I, în cuantum de 150 lei (taxa se va achita numai la filialele BRD în contul: RO38BRDE240SV89534452400, cu următoarele precizări: Taxă depunere lucrare grad I - cod 106 / forma de învăţământ - 01/ zona - se specifică Facultatea de FIZICA).